Dobry psycholog z Wrocławia. Sprawdzona pomoc psychologiczna. Zadzwoń!

STOMATOLOGIA, CZYLI – – NIE TAKI DENTYSTA STRASZNY

Pani Anna jest pięćdziesięcioletnią kobietą, która czuje ogromny lęk przed wizytą u dentysty. Chociaż do jedynego stomatologa, który rozumiał jej problemy, musiała jedździć dwie godziny, to jednak czyniła to ofiarnie, ilekroć zaszła taka potrzeba. Oczywiście, było to dla niej zawsze bardzo ciężkie przeżycie.

O problemie pani Anny dowiedziałem się od jej męża, który jest moim znajomym. Zaproponowałem, że przed najbliższą wizytą u dentysty wypożyczę im przenośny aparat Musica Medica, który przerażona kobieta będzie mogła wypróbować w czasie dwugodzinnej jazdy samochodem. Propozycja została przyjęta. Kiedy stomatolog ujrzał swoją, zwykle nerwową, pacjentkę, spokojną i zadowoloną, zdziwił się tak bardzo, że zapytał, czy przypadkiem nie brała jakichś leków. Na tyle zadziwiający okazał się jej stan, w który wprowadziło ją odbieranie poprzez aparaturę Musica Medica ulubionych utworów muzycznych.

Wyniki badań, które przeprowadziłem w pewnym gabinecie dentystycznym, potwierdziły skuteczność stosowania Musica Medica także w czasie samego zabiegu, choć kilka osób żaliło się, że subtelne drgania przekaźników nie zagłuszyły potężnych, w porównaniu z nimi, wibracji wiertła. Oczywiście, to nie jest możliwe, ponieważ wibracje przekazywane bezpośrednio na kość, są nieporównanie silniejsze niż te, które można odczuć przez skórę. Stosowanie Musica Medica w czasie czy przed zabiegiem stomatologicznym obniża poziom lęku i bólu – czy można oczekiwać czegoś więcej?

Najnowsze kierunki badań prowadzonych we współpracy z Akademią Medyczną w Warszawie zmierzają do sprawdzenia wpływu Musica Medica na odczucie bólu w stomatologii i oddziaływania tej terapii na wzmocnienie struktury kości w przypadkach osteoporozy.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.